AS-BUD

Najważniejsze kryteria wyboru sali konferencyjnej

Grudzień 3, 2020

Wybór sali konferencyjnej ma bezpośredni wpływ na zadowolenie uczestników oraz jakość samego spotkania. Które kryteria przy podejmowaniu decyzji należy więc bezwzględnie wziąć pod uwagę?

Lokalizacja sali konferencyjnej

Szukając oszczędności osoby planujące spotkania często wybierają sale konferencyjne zlokalizowane daleko poza centrum miasta. Niestety w sposób znaczący utrudnia to uczestnikom dojazd, co może przyczyniać się do ich niezadowolenia, opóźnień oraz problemów z trafieniem na miejsce.

Zdecydowanie warto więc, aby sala konferencyjna na wynajem była dobrze skomunikowana i łatwa w znalezieniu przez uczestników, tak jak nasz obiekt znajdujący się w biurowcu w samym centrum Warszawy.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Podczas spotkań w salach konferencyjnych prelegenci najczęściej korzystają z różnego rodzaju pomocy multimedialnych. Ważne, by znajdowały się one już na miejscu, co pozwoli usprawnić przebieg spotkania i upewnić się, że uczestnicy wydobędą z niego wszystkie najważniejsze informacje.

Chodzi tu jednak nie tylko o nowoczesne ekrany doskonale obrazujące przekazywane treści i niezawodne projektory, ale również pomoce takie jak mazaki, papier oraz nagłośnienie. Nawet dobrze przygotowani prelegenci często o nich zapominają, dlatego warto zwracać uwagę, czy przy rezerwowanej sali konferencyjnej będą one dostępne.

Wielkość sali konferencyjnej

Kolejnym kluczowym czynnikiem przy wyborze sali konferencyjnej jest jej wielkość. Z jednej strony nie może to być pomieszczenie zbyt ciasne, bowiem będzie dla uczestników niewygodne. Nie może być też oczywiście zbyt duże, gdyż spowoduje to wzrost kosztów.

Czynnik jakim jest wielkość sali jest szczególnie ważny w dobie pandemii COVID-19, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo w pomieszczeniach nie może przebywać zbyt duża liczba osób. Dotyczy to również sal konferencyjnych, w których powinien być zachowany odpowiedni reżim sanitarny. Stosujemy się do niego oczywiście w ramach naszej działalności i dobieramy sale również ze względu na ten czynnik.

Jak widać wybór sali konferencyjnej to poważna decyzja, która wpłynie na przebieg spotkania i zadowolenie uczestników. Jeśli są Państwo zainteresowani wynajmem w doskonałej lokalizacji w Warszawie, a przy tym za rozsądną cenę, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Wróć