AS-BUD

Wynajem sali konferencyjnej. Kiedy to się opłaca?

Sierpień 25, 2020

Małe firmy nie zawsze dysponują dużymi salami konferencyjnymi. Gdy chcą one zorganizować szkolenie lub konferencje, nie mają innego wyjścia, jak wynająć taką salę.

Wbrew pozorom jednak również i spore firmy korzystają z najmu, mimo posiada swoich pomieszczeń i to często bardzo reprezentacyjnych i nowocześnie wyposażonych. Jak to możliwe, że im się to opłaca?

Prestiżowe centrum miasta

Jeśli szkolenie lub konferencja są organizowane dla gości z całej Polski, lub świata, a nie tylko dla pracowników firmy, w dobrym guście jest organizacja wydarzenia w miejscu, do którego wszyscy mają stosunkowo szybki dojazd. Najczęściej takimi miejscami są centra wielkich miast – to właśnie w nich znajdują się główne dworce, hotele i łatwo dostać się do nich z lotnisk. Szkolenie w centrum miasta jest atrakcyjne dla uczestników nie tylko z powodów zawodowych. Po zakończeniu części oficjalnej mogą oni wybrać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji, korzystając z komunikacji miejskiej, która ze środka miasta zabierze ich praktycznie wszędzie. Sale konferencyjne w centrum Warszawy to często sale zlokalizowane na wysokich piętrach drapaczy chmur – panorama miasta oglądana z ich okien robi naprawdę spore wrażenie, dzięki czemu uczestnicy wpadają w wyśmienity nastrój, jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie.

Problemy z własną salą konferencyjną

Wynajem sali konferencyjnej jest opłacalny też zawsze wtedy, gdy firmowa sala nie jest dostosowana do potrzeb danego szkolenia, np. jest za mała, trwa w niej remont, lub właśnie popsuło się w niej nagłośnienie. Często właściciele firm muszą wynająć salę na szkolenie lub konferencję wtedy, gdy sala w ich firmie jest zajęta – odbywa się w niej szkolenie wewnętrzne, lub musi być dostępna na bieżące spotkania z klientami dla pracowników. Wynajem jest również opłacalny, gdy szkolenie trwa cały dzień, a gości należy zaprosić na obiad. Obok sal na wynajem często znajdują się sale obiadowe wraz z pełną obsługą, dzięki czemu organizator nie musi martwić się o transport gości i ich odbiór z pobliskiej restauracji. Firmy, oferujące wynajem sal, zapewniają ich pełną obsługę techniczną o każdej porze. Podczas szkolenia prelegent nie będzie musiał martwić się więc, że jego nowy laptop nie będzie chciał połączyć się projektorem, a pracownik działu IT będzie akurat na urlopie. Firma wynajmująca salę może być pewna, że szkolenie przebiegnie komfortowo dla wszystkich i absolutnie bezproblemowo.

Wróć