AS-BUD

Wyżywienie w trakcie szkoleń i konferencji

Czerwiec 5, 2020

Organizacja szkoleń, konferencji i prezentacji biznesowych łączy się nieodzownie z koniecznością zapewnienia wartościowych treści merytorycznych, które będą nie tylko interesujące, ale również właściwie przedstawione.

Na sukces tego rodzaju spotkań składają się jednak również inne czynniki związane z komfortem, jaki zostanie zaoferowany i jakością obiektu, w którym będą się one odbywały. Duże znaczenie ma więc korzystna lokalizacja obiektu szkoleniowego, wygodne wnętrze z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i wyposażeniem, od nagłośnienia po klimatyzację. Bardzo ważne się jednak również elementy związane z wyżywienia podczas konferencji, szkoleń lub spotkań. Dopiero tak kompleksowa oferta może sprawić, że uczestnicy będą w pełni zadowoleni z czasu, jaki poświęcili na udział w tym wydarzeniu.

Catering podczas szkoleń i konferencji

Zapewnienie odpowiedniej obsługi cateringowej w czasie konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych ma bardzo duże znaczenie dla ich przebiegu i osiągniętych efektów. Nie zawsze w pełni zdajemy sobie sprawę, że długotrwałe skupienie uwagi jest poważnym wysiłkiem całego organizmu. Koncentracja, jaka jest wymagana przy zapoznawaniu się z nowymi informacjami, rozwiązywanie różnych problemów, czy głębsza analiza przekazywanych treści wymaga odpoczynku i zapewnienia możliwości regeneracji. Uczestnicy konferencji lub szkolenia mogliby naturalnie korzystać z oferty gastronomicznej położonych niedaleko od obiektu szkoleniowego restauracji. Niestety takie rozwiązanie ma wiele wad. Łączy się bowiem ze znaczną stratą czasu wymaganego nie tylko na zjedzenie posiłku, ale także na transfer do odpowiedniego miejsca. Jest to również kłopotliwe dla organizatora wydarzenia, ponieważ w takiej sytuacji trudno dokładnie przewidzieć, jak długo uczestnicy będą nieobecni. Kolejnym mankamentem są kłopotliwe rozliczenia i w wielu przypadkach wysoka cena takiego sposobu wyżywienia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji zaoferowanie cateringu na miejscu.

Uczestnicy szkolenia lub konferencji mogą wówczas skorzystać ze specjalnie przygotowanej sali obiadowej znajdującej się w obiekcie, gdzie odbywa się całe wydarzenie. Prowadzący może o wiele precyzyjniej oszacować, ile będzie trwała przerwa lunchowa. Co ważne tego rodzaju catering łączy się z zapewnieniem ciepłych lub zimnych napojów przez cały czas trwania spotkania.

Wróć